Specjalista ds. rozliczania projektów

Opis stanowiska:

• rozliczanie kosztów projektów finansowanych z budżetu państwa oraz UE na podstawie  dokumentów finansowych,
• przygotowywanie sprawozdań okresowych i końcowych, wniosków o płatność, kosztorysów, harmonogramów płatności    zgodnie z zawartymi umowami na realizację projektów,
• korzystanie z aplikacji głównej centralnego systemu teleinformatycznego (SL 2014), która służy m.in. do wspierania procesów związanych z obsługą projektu,
• monitoring procesu realizacji projektów pod względem zgodności z umowami o dofinansowanie,
• kontrola wydatkowanych środków finansowych – prowadzenie dokumentacji oraz korespondencji wewnętrznej oraz zewnętrznej związanej z wydatkowaniem środków,
• nadzór nad prawidłowym wydatkowaniem dotacji oraz analizowanie postępu finansowego realizacji projektów,
• opisywanie dokumentów księgowych zgodnie z wytycznymi oraz archiwizacja dokumentacji rozliczeniowej projektów,
• współudział w promocji projektów,
• współudział w sporządzaniu wniosków na realizację projektów krajowych  i zagranicznych,
• pozyskiwanie informacji na temat źródeł finansowania działalności badawczo-rozwojowej i inwestycyjnej.

Wymagania:

• wykształcenie wyższe,
• doświadczenie w zakresie zarządzania/ rozliczania projektów oraz programów krajowych i międzynarodowych,
• praktyczna znajomość zasad kwalifikowania wydatków oraz finansowania projektów,
• umiejętność analitycznego myślenia oraz zbierania, weryfikowania i przetwarzania danych,
• znajomość podstawowych zasad księgowości oraz ogólnych zasad naliczania wynagrodzeń,
• znajomość zasad udzielania zamówień publicznych w ramach realizacji projektu,
• dobra znajomość języka angielskiego,
• sprawna obsługa pakietu MS Office,
• znajomość zasad finansowania nauki.

Oferujemy:

• zatrudnienie – umowa na zastępstwo (ok. 18 m-cy)
• ciekawą pracę w miłym zespole;
• atrakcyjne wynagrodzenie;
• możliwość rozwoju zawodowego oraz podnoszenia kwalifikacji;
• miejsce pracy ok. 30 km od centrum Warszawy (Otwock – Świerk),
dojazd transportem zakładowym z Warszawy, Otwocka, Garwolina.

Zainteresowane osoby zapraszamy do składania CV oraz listu motywacyjnego
(wraz z klauzulą wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb
niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji)

Dział Spraw Pracowniczych
Tel. 22 273 17 70; 22 273 17 73
e-mail: kadry@polatom.pl